tel:
+86 18915445263email:
Rahman@snpu-tech.com| Item | Specifications |
|---|---|
| Wall thickness | 75mm / 100mm |
| Standard modulus | 980mm, 1180mm, non-standard customizable |
| Diagonal error | ≤3mm |
| Vertical keel length | 20000mm |
| Panel material | PE polyester, PVDF (fluorocarbon), salt coated board, anti-static, stainless steel |
| Panel thickness | 0.426mm, 0.45mm, 0.476mm, 0.5mm, 0.6mm |
| Filling core material | 9mm / 13mm gypsum board (fireproof for 4 hours, with rock wool filling inside) |
| Thickness of keel | 1.2mm |
| Resist film | 0.06mm thick, customizable for sizes greater than 0.06mm |
| Fire resistance limit | 1.0h / 4.0h |
| Connection method | Keel construction, spring buckle |
The 76mm/100mm metal surface detachable wall is assembled with special elastic edge gypsum board, adjustable ground rail, H-shaped vertical keel, reinforced horizontal keel, elastic buckle and other accessories. The 100mm thick wall can be equipped with a built-in return air unit.