tel:
+86 18915445263email:
Rahman@snpu-tech.com| Item | Specifications |
|---|---|
| Width | 950mm / 1150mm |
| Thickness | 50mm - 100mm |
| Rock wool density | 60 - 140kg/m³ |
| Length | Customized production according to user needs and engineering requirements |
| Core material | Glass magnesium filled rock wool |
| Fire prevention | 2h |
| Sound insulation | ISO 717/82 & UNI 18270/7 |
| Connection method | Enterprise mouth splicing |
It is suitable for projects wth high requirements for tre prevention.Rock wool fibers are perpendlcular to the metal face plate, and high densitystrip rock wool is staggered along the length of the plate, which ensures that the rock wool Purification board has good bearing capecty Rockwool sandwich board has a signifocant effect on reducing noise transmission,especially in areas with high requirements for sound insulation. Use grade A of Fireproof rock wool and it has better sound in sulation and heat insulation effect